Systém mobilných akustických stien

Mobilné akustické steny dodávané našou spoločnosťou spájajú elegantné a funkčné rozdelenie miestností. Vďaka vysokej variabilite a prestížnemu charakteru mobilných stien sa Vaša vstupná investícia mnohonásobne vráti. Pomocou mobilných akustických stien vytvoríte viac miestností a následne v niekoľkých okamihoch budete mať k dispozícii opäť veľký priestor. Mobilné akustické steny sa skladajú zo samostatných modulov o šírke od 80 do 130 cm a výške zodpovedajúcej podmienkam miestnosti. Jednotlivé moduly sa pohybujú vo vodiacej koľajnici ukotvené v strope miestnosti. Systém pojazdov je vyvinutý tak, aby s jedným panelom jednoducho manipulovala jedna osoba. Nie je vyžadovaný žiadny zásah do podlahy. Po umiestnení každého jednotlivého segmentu na miesto určenia sa tento prvok mechanicky alebo automaticky rozopre medzi podlahou a vodiacou koľajnicou. Posledný zvislý panel je rozoprený pomocou teleskopického modulu. Štandardne je povrchová úprava tvorená DTD doskami o sile 18mm. Podľa Vašej požiadavky je však možné použiť iný povrch (napr.  zrkadlo, tabuľa s povrchom vhodným pre písanie). Povrchové panely možno vymeniť v priebehu používania bez nutnosti demontáže modulu z vodiace koľajnice. Ďalšou výhodou nášho systému je možnosť usadenia integrovaných dverí do štandardného modulu. Je možné použiť jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere.

Naša ponuka obsahuje 5 modelových radov mobilných akustických stien:

  • PREMIUM 42
  • PREMIUM 47
  • PREMIUM 50
  • PREMIUM 54
  • PREMIUM 30​

 

Modelové rady PREMIUM 42 až PREMIUM 54 sú vizuálne identické, líšia sa iba zvukovou izoláciou. Skladajú sa z oceľovo hliníkového rámu, ktorý je vyplnený akustickou vlnou. Zvuková izolácia je tiež zabezpečená tesnením, ktoré je umiestnená na spojoch modulov a štvornásobným horným a spodným horizontálnym tesnením. Povrchová úprava je tvorená DTD doskami o sile 18 mm.

Mobilní akustická stěna1) Nosný oceľovo hliníkový rám

2) Hliníkový profil navzájom spájajúci moduly magnetickým dorazom

3) Mechanizmus rozoprenia

4) Horné a spodné horizontálne tesnenia

5) Akustická vlna

6) Povrchová úprava o sile 18 m

 

Stavební technické osvědčeníModelový rad PREMIUM 42 je vhodný pre rozdelenie miestnosti s nízkymi nárokmi na zvukovú izoláciu, ako sú napríklad kancelárie alebo menšia reštaurácia s malým počtom osôb. Modelové rady PREMIUM 47, PREMIUM 50 a PREMIUM 54 sú vhodné pre miestnosti s vysokými nárokmi na zvukovú izoláciu, ako napr. rozdelenie učební, rozdelenie konferenčných sál a mnoho ďalších priestorov.

Modelový rad PREMIUM 30 je primárne určený zákazníkom, ktorí preferujú presvetlený a vzdušný priestor. Mobilná akustická stena PREMIUM 30 sa vyznačuje kombináciou hliníkového rámu a sklenenej výplne. Aj táto stena ponúka zvukovú izoláciu na úrovni 30 dB. Túto modelovú radu odporúčame do firemných zasadacích miestností.

Všetky modelové rady boli podrobené akustickým skúškam v akreditovanom laboratóriu. Zvuková izolácia sa pohybuje od 30 dB po 54 dB v závislosti na modelovej rade. Naše mobilné steny boli ďalej testované na bezpečnosť užívania, bezchybnú funkciu a reakciu na oheň. Všetky testy mali pozitívny výsledok v hornej hranici normy u daného produktu.

Modelové rady PREMIUM 42 až PREMIUM 54 sú k dispozícii aj v poloautomatickej variante. Obsluha jednotlivých modulov sa robí ručne, v momente kontakte modulov sa spustí elektrický motor, ktorý má za následok rozopretie spodného a horného horizontálneho tesnenia. Tesnenie plní dve funkcie a to stabilizáciu modulov a zvukovú izoláciu.

Základné typy zavesenia vodiace koľajnice

 

U mobilných akustických stien PREMIUM rozlišujeme štyri základné typy parkovania a to:

Typ parkovania: Typ zavesenia:
Parkovanie bočné – NPN dvojbodové zavesenie
Parkovanie bočné - P1D (mimo vodiacej koľajnice) dvojbodové zavesenie
Parkovanie v osi – J jednobodové zavesenie
Parkovanie lineárne – L dvojbodové zavesenie

 

 

Ďalšie typy parkovania nájdete v našom katalógu v záložke "Na stiahnutie".

Prejsť do fotogalérie mobilné akustické steny

       

 


Systém mobilných akustických stien - Katalóg:

 Systém mobilných akustických stien PREMIUM